Velkolepý tutoriál na přidávání písní

Tak a je to tady.

Zpěvník už jede naplno a pokud se registrujete, můžete do něho přispět písněmi (aby to tam nedávali jenom ti, kteří hrajou v kapele) a teď se dozvíte jak.

Registrace

Potom co najdete na spodku jakékoliv stránky (kromě té úvodní) odkaz na registraci, klikněte na něj. Dá se na to dostat i přes odkaz na přihlášení.

Vyberete si přezdívku, zadáte email, na který vám pak přijde odkaz na stránku na které si zadáte heslo.

Pokud se vám zobrazí nějaké okno s ňákýma kecama o tom, že máte vybrat všechny hydranty, nebo tak něco, vyberte hydranty a pokračujte dál s pocitem že je to ochrana proti útokům robotů 😀 (nespěchejte moc, protože když to bude vypadat, že se rozhodujete který obrázek vybrat, budete vypadat míň jako robot)

Přihlášení

Pokud už jste registrovaní, tak se prostě přihlásíte. Odkaz na přihlašovací stránku najdete na spodku každé stránky (kromě té úvodní).

Přidání písně

Pokud se hned po přihlášení nedostanete do sekce administrace, tak klikněte na odkaz Nástěnka, který je ve vrchním menu, které se zobrazí na každé stránce.

V administraci je odkaz na vytvoření písně v levém menu. Teď už je to na vás. Napište tam, co uznáte za vhodné, ideálně chvály, kvůli tomu byl tento zpěvník vytvořen.

Á už je to tady. Teď přijde osudná chvíle. Abyste mohli přidávat akordy je potřeba jedna věc. V textovém editoru je tlačítko Sekce s akordy. Když na něj zmáčknete, vloží se vám tam takové divné nápisy [chordsandlyrics]][[/chordsandlyrics]. Mezi ně můžete napsat text písně, do kterého se vkládají akordy takhle:

Akordy

Akordy se píšou do hranatých závorek. Otevírací závorka se napíše Pravým Altem + F, zavírací je Pravý Alt + G. A nebo prostě zmáčknete tlačítko Akord v textovém editoru a to vám tam ty závorky vloží.

Akordy v závorkách musí splňovat pár podmínek:

  • Začínají velkým písmenem (Když chcete napsat mollový akord, dejte tam Am místo a, které se někdy píše)
  • Za velkým písmenem může být 6 libovolných znaků, písmen, čehokoliv.
  • Celý akord ještě může být v závorce.
  • Křížek # se píše Pravým Altem + X, béčko písmenem b
  • Nepište místo Eb Es nebo místo Hb B, i když se to tak někdy dělá. (Ještě jednou, správně je tučně 😀 ) Potom je to problém pro server přelouskat při transponování (pokud nevíte co to je, je to jedno 😉 ).
  • Mezi akordama musí být aspoň jedna mezera Aby se do sebe nesesypaly. Správně: Medzihra: [Em] [D] [G] [C] 2x Špatně: Medzihra: [Em][D][G][C] 2x (vím z vlastní zkušenosti z písně Už viac nie som otrkom. True story.

Export

Pokud se chcete podívat jak je nějaká chvála napsaná, vpravo dole je vždycky odkaz na export, které vám zobrazí přímo text tak jak ho autor včetně akordů zadal.

Pak je tam ještě odkaz na verzi pro tisk která je prostě bílý papír na kterém je jenom jedna píseň a nezavází tam zbytek stránek. Okno pro tisknutí otevřete klávesami Ctrl + P.

Za nějakou dobu si možná budete moct i stáhnou do mobilu aplikaci ve které bude celý zpěvník. Ale nebudeme nic prozrazovat.

 Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..